fbpx

Mstów

Strażacy zyskali nowy budynek garażowy i sprzęt warty 65 tysięcy złotych

fot. Urząd Gminy Mstów

Druhowie z Jaskrowa mogą już korzystać z nowo wybudowanego obok tamtejszej strażnicy obiektu. Okazją do jego symbolicznego otwarcia był niedawny festyn rodzinny. Podczas imprezy, przedstawicielom gminnych jednostek wręczono również sprzęt ratowniczy, który gmina zakupiła przy dofinansowaniu z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaskrowie prężnie działa i równie dynamicznie się rozwija. W samym tylko ubiegłym roku, zgrupowani w tej jednostce strażacy, wyjeżdżali do akcji aż sześćdziesiąt sześć razy. Nie tylko do pożarów, ale i do wypadków drogowych oraz innych zdarzeń losowych. Podobnie jak ich koledzy ze Mstowa, jaskrowska drużyna działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Liczący prawie 75 m² powierzchni użytkowej budynek przy ulicy Starowiejskiej, niewątpliwie poprawi codzienne funkcjonowanie jednostki.

Podobnie zresztą jak i sprzęt, na zakup którego gminni urzędnicy pozyskali prawie 65 tys. zł dotacji w ramach dofinansowania ze środków resortu sprawiedliwości. Pięć defibrylatorów, trzy profesjonalne torby ratownicze, osiem desek ortopedycznych i tyle samo szyn Kramera. Te ostatnie to stalowe pręty o różnych szerokościach i długościach, które pozwalają na szybkie i skuteczne unieruchomienie złamanych lub zwichniętych kończyn. Do rąk strażaków trafiło też pięć kamizelek Kendricka służących stabilizacji rannych. Są niezwykle pomocne przy podejrzeniu urazów kręgosłupa i mają na celu zabezpieczenia poszkodowanego w trakcie transportu.

– Wykorzystujemy każdą okazję, która pozwala na to, aby naszym strażakom-ochotnikom poprawiać warunki działania. Dalej będziemy robić wszystko co w naszej mocy, by mogli pracować w coraz bardziej komfortowych warunkach. Wykonują tak ciężką i niezwykle ważną pracę, że po prostu na to zasługują – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter