fbpx

Poczesna

Strażak z gminnej OSP pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Czeka go rekonstrukcja twarzy

fot. Pixabay

Kiedy druh Kamil Sirek słyszy dźwięk syren, rzuca wszystko i wraz z kolegami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poczesnej rusza, by ratować ludzkie życie, zdrowie i dobytek. Teraz jednak to on potrzebuje wsparcia mieszkańców. Trwa zbiórka pieniędzy, która pozwoli na rekonstrukcję jego twarzy po przebytej chorobie nowotworowej.

Kamil Sirek jest studentem i mieszkańcem Zawodzia. Siedem lat temu usłyszał druzgocącą diagnozę. Lekarze onkolodzy nie mieli wątpliwości, że lewą stronę zatoki szczękowej zaatakował rak. Chłopak trafił na stół operacyjny, konieczna była także radioterapia i wielokrotne podawanie chemii. Przeżył. Szczęśliwie przeszedł także wszystkie etapy trudnej rekonwalescencji.

Po czterech latach od momentu wykrycia guza, w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie poddany został pierwszej rekonstrukcji twarzy. W miejsce ubytku kości twarzoczaszki chirurdzy przeszczepili fragment jego kości biodrowej. Operacja znacznie poprawiła wygląd tego młodego człowieka.

fot. materiały fundacji

 

To jednak nie koniec jego zmagań. Kamil musi przejść jeszcze operacje związane z poprawą ust, nosa i zębów. Studiuje na drugim roku, w domu się nie przelewa, a koszt kolejnych rekonstrukcji sięga prawie 80 tys. zł. To kwota, która znacznie przekracza możliwości finansowe zarówno jego samego jak i rodziny.

Nadarza się jednak okazja, by wspólnymi siłami wspomóc druha z OSP w Poczesnej i podziękować mu tym samym za jego własną ofiarność i codzienną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Każdy kto chciałby pomóc mu powrócić do pełni zdrowia, może przelać pieniądze na konto fundacji, która zorganizowała zbiórkę na jego rzecz.

Liczy się każda złotówka. Wystarczy wysłać przelew bezpośrednio na rachunek o numerze 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, należący do Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Ważne, by w tytule płatności wpisać “1599 pomoc dla Kamila Sirek”. Wchodząc bezpośrednio na stronę organizacji, do której link znajduje się tutaj, można też dokonać płatności online.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter