fbpx

Mstów

Strefa rekreacji, która powstała dzięki zaangażowaniu pań z KGW

fot. Urząd Gminy Mstów

Na terenie sąsiadującym ze zbiornikiem wodnym w Brzyszowie powstał nowy plac zabaw i pojawiły się elementy siłowni plenerowej. Projekt, w ramach dofinansowania Partnerstwa Północnej Jury, zrealizowało tamtejsze koło gospodyń wiejskich.

W skład wspomnianego placu wszedł zestaw zabawowy, huśtawka wagowa ważka, dwa bujaki na sprężynie, w tym jeden podwójny oraz karuzela tarczowa. Całość została wyposażona w bezpieczną nawierzchnię z mat przerostowych. Jeśli zaś chodzi o elementy siłowni plenerowej to spragnieni rekreacji mogą korzystać z prasy nożnej, wiosła, pylonu, ławeczki i prostownika pleców.

– Teren przy zbiorniku wodnym w Brzyszowie, dzięki spójnym działaniom samorządu gminnego i mieszkańców, w ostatnich latach przeszedł prawdziwą metamorfozę. To miejsce stało się atrakcyjne dla mieszkańców, którzy jeszcze chętniej je odwiedzają wiedząc, że sami dołożyli cegiełkę, żeby tak pięknie wszystko wyglądało – cieszą się w urzędzie gminy.

Jak przekonują urzędnicy, zrealizowane przez koło gospodyń wiejskich przedsięwzięcie będzie miało pozytywny wpływ na międzypokoleniową integrację lokalnej społeczności. Możliwość wspólnego odbywania zajęć z wykorzystaniem siłowni plenerowej promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.

– Urządzenia są łatwe w obsłudze oraz dobrane w optymalny sposób, aby umożliwić zróżnicowany i urozmaicony trening różnych partii mięśni. Nic tylko korzystać – zachęcają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter