fbpx

Poczesna

Stworzyli przestrzeń dla młodzieży i seniorów

fot. Urząd Gminy Poczesna

W Słowiku otwarto klub seniora oraz świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży. Stało się to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób działających w Stowarzyszeniu Stacja Rozwoju „Słowikor”. Organizacja na realizację przedsięwzięcia „Aktywni seniorzy i zdolna młodzież”  pozyskała dofinansowanie unijne. Inicjatywę wsparła również gmina.

Na stworzenie placówek oraz realizację zamierzonych w projekcie działań, do końca stycznia 2020 roku przeznaczone zostanie 570 tys. zł. Klub seniora, w którym obecnie działa dwadzieścia pięć osób, oferuje cały szereg atrakcji aktywizujących starsze osoby. Będą warsztaty zdrowego żywienia, spotkania z dietetykiem, ale i również wyjazdy do kina, teatru czy na basen. Planowana jest też organizacja wycieczek oraz zajęć sportowych.

Z kolei w świetlicy środowiskowej, dedykowanej dzieciom i młodzieży od siódmego do szesnastego roku życia, organizowane będą kursy języka angielskiego oraz cała paleta rozwojowych zajęć edukacyjnych. Przyczynić ma się do tego zakupiony sprzęt multimedialny i informatyczny.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter