fbpx

Mstów

Subregion północny i siatkówką stoi. Sukces włodarzy na wojewódzkim turnieju

fot. Śląski Związek Gmin i Powiatów

2 i 3 września w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z obchodami trzydziestolecia istnienia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. To największe samorządowe stowarzyszenie w kraju, do którego przynależy znakomita większość gmin i powiatów w województwie. Jednym z elementów obchodów było rozegranie XVI Samorządowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. 

– Jubileusz 30-lecia to ważny moment dla przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy na co dzień współpracują na forum naszej organizacji na rzecz lokalnych społeczności. Kluczową wartością w naszej organizacji jest to, że Związek tworzą, i tworzyły, każdego dnia konkretne osoby związane z samorządem lokalnym. Są to samorządowcy kierujący rozwojem gmin i powiatów oraz pracownicy wydziałów czy referatów w urzędach i starostwach. Tylko poprzez zaangażowanie przedstawicieli samorządów lokalnych oraz dzięki ich merytorycznemu wsparciu nasza organizacja może skutecznie realizować swoje zadania – podkreślają władze ŚZGiP.

Poza oficjalną galą, która odbyła się 2 września w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, gdzie podziękowania i laur za wkład i pracę odebrało wielu zasłużonych działaczy samorządowych, 3 września w Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej rozegrano turniej siatkówki.

– W turnieju wzięli udział wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie oraz inne osoby przez nich wyznaczone. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery drużyny reprezentujące cztery subregiony województwa śląskiego. Mecz sędziował Adrian Hunek – zawodowy siatkarz, który aktualnie gra na pozycji Środkowego w pierwszoligowej BBTS Bielsko-Biała – informuje stowarzyszenie.

W sportowych zmaganiach świetnie wypadli reprezentanci z regionu częstochowskiego, czyli subregionu północnego. Drużyna, której skład tworzyli między innymi wójt Mstowa Tomasz Gęsiarz, członek zarządu powiatu częstochowskiego Gwidon Jelonek, burmistrz Klemens Podlejski i jego zastępca Jakub Grabowski z Żarek, wiceprezydent Częstochowy Piotr Grzybowski, a także wójtowie Tomasz Osiński z Wręczycy Wielkiej, Bogdan Sośniak z Opatowa, Henryk Mach z Przystajni oraz Mariusz Rembak z Niegowy zajęła finalnie drugie miejsce, ustępując jedynie miejsca na podium przedstawicielom subregionu zachodniego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter