fbpx

Kłomnice

Sukces mundurowych z Kłomnic. Policjanci rozbili złodziejską szajkę

fot. Fotolia

Zaczęło się od kradzieży w Rudnikach, a skończyło na aresztowaniu kilkuosobowej grupy, która okradała sklepy w dziewięciu województwach.

W grudniu 2018 roku w jednym ze sklepów w Rudnikach doszło do kradzieży artykułów spożywczych na kwotę ponad pięciuset złotych. Funkcjonariusze szybko ustalili, iż za rabunek odpowiada kobieta i dwóch mężczyzn. Przy okazji analizy nagrania z monitoringu okazało się, że trójka wytypowanych sprawców należy do znanej policji grupy przestępczej z Opola.

Złodzieje z kradzieży sklepowych uczynili sobie stałe źródło dochodów. W toku dochodzenia udało się ustalić, iż od sierpnia 2018 roku do stycznia 2019 roku przestępcy dokonali czterdziestu dwóch kradzieży na terenie dziewięciu województw. Ich łupem padły produkty o łącznej wartości sięgającej blisko 30 tys. zł.

– Schemat działania zawsze był taki sam. Jedna osoba czekała w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, natomiast pozostałe wchodziły do środka – informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Ustalenia stróżów prawa pozwoliły na zatrzymanie ośmiu osób, którym przedstawiono łącznie 95 zarzutów. Wobec sprawców prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł, a dodatkowo trzy osoby z tego grona zostały objęte dozorem policyjnym. Podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter