fbpx

Poczesna

Światowy Dzień Książki tym razem zastał zamknięte drzwi biblioteki. Placówka szykuje się na nowe otwarcie

fot. Pixabay

23 kwietnia w gminie obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To ustanowione przez UNESCO symboliczne święto promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.

– To wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek i bibliofilów – przekonuje Iwona Skorupa, szefowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej. – Obchodzone już od dwudziestu pięciu lat i z tej okazji składamy wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad książkami oraz oczywiście samym czytelnikom najlepsze życzenia. UNESCO w tegorocznym przesłaniu wskazuje, że moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją – dodaje.

Miejscowa placówka, podobnie jak inne biblioteki w kraju, z powodu trwającej epidemii zmuszona była zamknąć swoje podwoje. Niemniej jednak jej pracownicy przygotowują się do jej reaktywacji i wyczekują powrotu czytelników z terenu gminy.

– Nasi bibliotekarze wykorzystują ten moment na zakup nowości wydawniczych, które zostaną włączone do księgozbioru. Zgodnie z zaleceniami opracowujemy także strategię bezpiecznego zwrotu książek i innych materiałów bibliotecznych – wyjaśnia dyrektor Skorupa.

Wszystkie egzemplarze, które powrócą do biblioteki, będą musiały przejść swoistą kwarantannę. Zostaną czasowo wyłączone z użytkowania.

– Oczywiście z zapewnieniem zarówno czytelnikom, jak i bibliotekarzom, pełni bezpieczeństwa – deklaruje kierownictwa biblioteki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter