fbpx

Mstów

Inicjatywa sołecka. Zakupiono wyposażenie świetlicy w Srocku

fot. Urząd Gminy Mstów

Niedawno oddana do użytku świetlica wiejska w Srocku wzbogaciła się o kolejne elementy wyposażenia. Zakupiony sprzęt będzie służył mieszkańcom sołectwa do rozrywki, rekreacji, organizacji spotkań i okolicznościowych eventów.

Przebudowany budynek dawnej remizy, jak i jego najbliższe otoczenie przywrócono do użytku w maju. Od tego czasu stanowi on ogólnodostępne, funkcjonalne i nowoczesne miejsce spotkań, zebrań sołeckich i integracji. Obiektem opiekuje się zawiązane Koło Gospodyń Wiejskich „Juratki”. 

Lokalny samorząd nowe przestrzenie postanowił doposażyć jeszcze w sprzęty, które bardziej podkreślą te przymioty. Środki na ten cel pozyskano z województwa, w ramach corocznego konkursu „Inicjatywa Sołecka”, który organizuje urząd marszałkowski. Zakupione więc zostały dwa namioty, ławki festynowe, krzesła, szafy z wieszakami, szafy na sprzęt, stół do tenisa, komputer do gier, jak również gry edukacyjne.

– Aktualnie obiekt spełnia funkcję świetlicy wiejskiej, co pozwala na kreatywne i aktywne spędzanie czasu mieszkańcom sołectwa – zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym. Dobrze wyposażone miejsce spotkań dla mieszkańców będzie fundamentem zrównoważonego rozwoju sołectwa Srocko – podkreśla wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter