fbpx

Konopiska

Święto gminy w dwudniowej odsłonie

fot. Urząd Gminy Konopiska

W przedostatni weekend czerwca na terenie miejscowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego odbyła się coroczna impreza plenerowa. Tradycyjnie łączone od kilku sezonów Dni Gminy Konopiska z Sobótką zgromadziły tłumy mieszkańców.

Pierwszą część tego wydarzenia rozpoczęły zwyczajowe występy artystyczne, podczas których uczestnicy mieli sposobność przypomnieć sobie dorobek miejscowych zespołów folklorystycznych. Status najważniejszej imprezy w roku to również dobra okazja do tego, by nagrodzić osoby szczególnie zasłużone dla gminy. Tym razem statuetki, które wręczał wójt Jerzy Żurek wspólnie z przewodniczącym rady gminy Edwardem Bałdygą, powędrowały do Bogusławy Piwowarczuk, Magdaleny Chętkowskiej i Piotra Mońki, a dyplomy i kwiaty do przedstawicielek wszystkich miejscowych kół gospodyń wiejskich.

– Dodatkowo przyznano i wręczono puchary oraz nagrody w Gminnym Turnieju Tenisa Ziemnego. Pierwsze miejsce zajął Piotr Szczerbak, drugie Tomasz Marczak, trzecie Włodzimierz Kuśmierski, a czwarte Dariusz Herman – wymienia Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Kolejnymi nieodzownymi elementami tej imprezy była prezentacja uplecionych z kwiatów i ziół wianków, puszczanie ich na wodzie okolicznego zalewu, gremialne szukanie kwiatu paproci oraz podpalenie Sobótki.

O muzyczny akcent wieczoru zadbał zespół PapaD, a równie ciekawym elementem sobotniej zabawy był pokaz fajerwerków. Najwytrwalsi mieli z kolei możliwość wziąć udział w imprezie tanecznej, która potrwała do późnych godzin nocnych.

Niedzielną odsłonę Dni Gminy Konopiska rozpoczęły występy przedszkolaków, uczniów z pobliskich szkół, członków stowarzyszenia „Prometeus” oraz pań z rodzimych kół gospodyń wiejskich. Maluchom czas umilało wesołe miasteczko, a starszym stoiska gastronomiczne i handlowe. Chętni mieli możliwość spróbowania swoich sił w jeździe konnej czy na strzelnicy. Na zakończenie wystąpił zespół „Baciary” prezentując zestaw góralskich przebojów. Podobnie jak poprzedniego wieczoru w finale imprezy nie zabrakło zabawy tanecznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter