Kłomnice

„Święto Pszczoły” z resortowym patronatem. Impreza odbędzie się za trzy miesiące

fot. Pixabay

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, objął swoim patronatem jedno z najważniejszych przedsięwzięć, jakie w tym roku przygotowuje gmina. Planowana na 8 września impreza to kolejny element projektu „Słodka Gmina Kłomnice”.

– Popieram i doceniam znaczenie inicjatywy zorganizowania wydarzenia, którego celem jest wypromowanie lokalnego produktu – napisał w liście do wójta Piotra Juszczyka szef resortu rolnictwa.

Jak podkreśla w swojej korespondencji Ardanowski, zarówno projekty wspierające sektor rolny, jak i te ukierunkowane na promocję produktów regionalnych, tradycyjnych oraz ekologicznych zasługują na uznanie.

– Przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnej i rozwoju przedsiębiorczości. „Święto Pszczoły” będzie dobrą okazją do upowszechnienia wiedzy o pszczołach i produktach pszczelich, prezentacji sprzętu pszczelarskiego i nowości w gospodarce pasiecznej – uważa minister.

O projekcie „Słodka Gmina Kłomnice” pisaliśmy kilka tygodni temu. Pomysł zakłada szeroką współpracę z miejscowymi pszczelarzami, która finalnie ma przełożyć się na wypromowanie gminy jako tego miejsca w regionie, które znane będzie z produkcji wysokiej jakości miodów.

– Na terenie gminy działają aż dwa koła pszczelarskie. Mamy wspaniałą grupę ludzi, która zajmuje się tą profesją. Chcemy pomóc im się rozwijać i jednocześnie promować gminę poprzez produkt, który wytwarzają. Wieloletnie doświadczenie jakim mogą się poszczycić w tym zakresie, a także bogactwo nieskażonych przemysłem terenów sprawiają, że wytwarzany przez naszych pszczelarzy produkt zawiera całą masę najwyższej jakości mikroelementów. Ten produkt to efekt połączenia pasji, tradycji i miłości do natury. Kłomnickie miody są nie tylko bardzo dobre, ale i zdrowe – mówił w rozmowie z redakcją wójt Juszczyk.

Projekt ma już swoje logo, stronę internetową, pomysłodawcy są także po wstępnej kampanii promującej całą koncepcję. Przygotowywane na początek września „Święto Pszczoły” ma być zwieńczeniem pierwszej fazy podjętych przez urząd gminy działań. Jak zapowiadają urzędnicy, w drugą niedzielę września w Kłomnicach sporo będzie się działo.

– Planujemy nie tylko tematyczną konferencję, ale szykujemy też część wystawową oraz typowo rozrywkową – mówi Adam Worwąg, kierownik referatu rozwoju i promocji gminy.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter