fbpx

Lelów

Szczepienia przeciw COVID-19. W Lelowie od połowy stycznia ruszają zapisy

fot. Pixabay

Od najbliższego piątku rusza system e-rejestracji, który ma umożliwić zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych. Chodzi przede wszystkim o pracowników służby zdrowia, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i pacjentów Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych, seniorów, a także funkcjonariuszy policji i nauczycieli.

Wszystkie chętne do skorzystania ze szczepionki osoby, które skończyły 80 lat, będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15 stycznia. Ci mieszkańcy gminy, którzy skończyli 70 lat – tydzień później. System e-rejestracji umożliwi zapisywanie się na wyznaczone terminy szczepień przy wykorzystaniu trzech kanałów. Chodzi o internetowe konto pacjenta, całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, z którą by się połączyć wystarczy wybrać numer 989 lub bezpośrednio w punktach szczepień.

Mieszkańcy gminy, którzy chcieliby otrzymać kompleksową informację w powyższym temacie mogą również dzwonić pod numer telefonu 34 355 00 14. Z kolei wszystkie osoby mające trudności z dojazdem do wyznaczonego punktu szczepień, w tym osoby niepełnosprawne, proszone są o zgłaszanie potrzeby zapewnienia im transportu dzwoniąc na 34 355 01 21. Oba numery czynne będą w dni robocze w godz. od 8 do 15.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter