fbpx

Mstów

Szefowa miejscowego GOPS-u kończy karierę. Na rzecz gminy pracowała przez czterdzieści pięć lat

fot. Urząd Gminy Mstów

Maria Kalota, wieloletnia kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mstowie, odeszła na emeryturę. Pod koniec lutego wójt wspólnie ze współpracownikami zorganizowali dla niej uroczyste pożegnanie.

Nestorka rodzimej opieki społecznej współpracę z lokalnym samorządem zaczęła w 1978 roku. Podjęła wówczas pracę na stanowisku pracownika socjalnego w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Mstowie. Do tutejszego GOPS-u, na analogiczne stanowisko, trafiła z kolei w 1990 roku, by pięć lat później stanąć na czele tej instytucji. Ośrodkiem kierowała nieprzerwanie przez niespełna dwadzieścia osiem lat.

Na drugi dzień, po tym jak oficjalnie zakończyła swoją karierę zawodową, personel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mstowie oraz pracownicy urzędu gminy z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, spotkali się w sali sesyjnej, by podziękować Marii Kalocie za wieloletnią współpracę na rzecz gminy i jej mieszkańców.

– W związku z rozpoczynającym się nowym okresem życia pani Marii, wójt złożył wyrazy szacunku i uznania oraz podziękował za te wszystkie lata. Wręczył byłej kierownik kwiaty, życząc spokojnej, przebiegającej w zdrowiu i pomyślności zasłużonej emerytury. Pani Maria ze wzruszeniem podziękowała zebranym za wspólną pracę – poinformował urząd gminy w okazjonalnym komunikacie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter