fbpx

Mstów

Sześć drużyn rywalizowało w tegorocznej edycji memoriału upamiętniającego Konrada Tyrasa

fot. Marcelina Woźnicka, Marcin Kloczkowski/Urząd Gminy Mstów

Już po raz piąty „Iskra” Mokrzesz zorganizowała Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa. To były prezes miejscowego klubu i sołtys Mokrzeszy, który w 2018 roku zginął w wypadku samochodowym. Oprócz sportowych emocji tegorocznej edycji towarzyszyło również odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu.

Organizowany od pięciu lat memoriał to inicjatywa zarządu klubu mająca uczcić pamięć tej wyjątkowej dla lokalnej społeczności postaci. Systematycznie impreza ta dostarcza sporo emocji i gromadzi wielu uczestników. Tym razem ważnym akcentem stało się uroczyste odsłonięcie ufundowanej przez urząd gminy tablicy poświęconej Konradowi Tyrasowi.

– Tablica pamiątkowa znalazła się na trybunach, między krzesełkami dla kibiców, a to oznacza, że Konrad ma swoje stałe miejsce na każdym meczu „Iskry”, jak i w naszej pamięci – podsumował wójt Tomasz Gęsiarz.

W samym turnieju rywalizowało sześć drużyn. Na płycie boiska pojawił się komplet ekip z terenu gminy, które na co dzień rywalizują w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Nie zabrakło piłkarzy „Warty” Mstów, „Białej Gwiazdy” Krasice, „Iskry” Mokrzesz oraz Warty II (Laguna) Mstów. Spoza gminy na murawie pojawiły się też „Orły” Kusięta. Planowo miał wystąpić także KS Złoty Potok, ale po wycofaniu się jego zawodników z rozgrywek, w ostatniej chwili stawkę uzupełniła druga drużyna „Iskry” Mokrzesz.

Pierwsza faza turnieju to rozgrywki grupowe, w których w dwóch grupach walczono o awans do półfinałów.

Sztuki tej dokonały: „Warta” Mstów, „Biała Gwiazda” Krasice, „Orły” Kusięta i „Iskra” Mokrzesz, a w ostatecznej rozgrywce spotkały się zespoły „Warty” i „Białej Gwiazdy”.

– Mecz finałowy stał się przysłowiową wisienką na torcie, gdyż rozstrzygnięcia nie przyniosły ani regulaminowy czas gry, ani seria pięciu rzutów karnych. Zarządzono więc dodatkowy etap rzutów karnych, z którego to zwycięsko wyszła ostatecznie drużyna „Warty” Mstów – informują organizatorzy.

Tytuł króla strzelców przypadł Marcelemu Norkowi, zawodnikowi „Warty” Mstów. Najlepszym zawodnikiem zawodów został reprezentujący „Orły” Kusięta Artur Czajkowski, a bramkarzem – Tomasz Sobalski z „Białej Gwiazdy” Krasice. Zarówno zwycięzcy, jak i wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od organizatorów puchary ufundowane przez gminę oraz pamiątkowe gadżety.

Podczas tegorocznej edycji pojawił się nowy element w postaci występu artystycznego, który przygotowali uczniowie miejscowej podstawówki pod bacznym okiem tamtejszych pedagogów.

– Staramy się, aby z roku na rok nasza impreza odbywał się z większym rozmachem. Chcemy, żeby i ona, i każdy mecz Iskry był ważnym wydarzeniem w życiu mokrzeskiej społeczności. Dlatego bardzo nas cieszy, że szkoła też dołożyła swoją cegiełkę do organizacji memoriału – mówi radny Łukasz Całusiński.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skosztować przysmaków regionalnych, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Iskierki” z Mokrzeszy. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Im z kolei serwowano popcorn i watę cukrową.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter