fbpx

Kamienica Polska

Szkolą kolejne osoby w zakresie obsługi komputera

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się warsztaty komputerowe, które gmina realizuje w ramach projektu mającego za zadanie wzmacniać rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców. Pod koniec lutego ruszyły kolejne dwie grupy szkoleniowe.

Projekt wystartował w grudniu ubiegłego roku. Kurs kierowany jest głównie do osób po pięćdziesiątym roku życia, ale jak deklarowali wcześniej pracownicy urzędu gminy, nie zamierzali oni ograniczać możliwości skorzystania z oferty także młodszym osobom. Wcześniej na ten cel pozyskano grant, dzięki któremu sfinansowano zakup sześciu laptopów oraz pokryto całość kosztów uczestnictwa wraz z wyżywieniem.

Warsztaty prowadzone są w dziesięcioosobowych grupach. Dwie z nich już je ukończyły. Kolejne dwie, tym razem skupiające osoby zamieszkujące Kamienicę Polską i Osiny, niedawno zaczęły zajęcia. Projekt ma nie tylko wpłynąć na poprawę umiejętności cyfrowych mieszkańców, ale też zwiększyć ich kompetencje w zakresie korzystania z e-usług publicznych. W ich trakcie realizowane są trzy moduły szkoleniowe dotyczące kultury, sieci społecznościowych oraz transakcji finansowych w internecie.

Jak informował kilka tygodni temu wójt Adam Tajber, docelowo odbiorcami projektu będzie pięćdziesiąt osób. Już jakiś czas temu miejscowi urzędnicy wstąpili z wnioskiem o zwiększenie grantu. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zamierzają stworzyć dodatkową grupę.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter