fbpx

Miedźno

Szkoła w Miedźnie otrzymała mobilne miasteczko ruchu drogowego

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie

To był prezent na Dzień Dziecka. Przy okazji pikniku, który odbył się w placówce 1 czerwca, ten nietuzinkowy podarunek przekazali sekretarz Agnieszka Związek i Wojciech Tałajczyk, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie z budżetu tego gremium został sfinansowany zakup.

Uczniowie od razu mieli okazję przetestować funkcjonalność instalacji. I to pod czujnym okiem kłobuckich funkcjonariuszy policji, którzy zostali zaproszeni na tę imprezę. Jest ono przystosowanie do użytku w przestrzeni otwartej, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Zestaw składa się między innymi z sygnalizatorów świetlnych, znaków drogowych i przede wszystkim mat antypoślizgowych odzwierciedlających ulice, ronda oraz ścieżki rowerowe.

– Obok rekreacyjnych i kulinarnych atrakcji wydarzenie obfitowało w szereg walorów edukacyjnych. Policjanci przeprowadzili krótki wykład z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również opowiedzieli o urokach zawodu policjanta. Lekcja ta miała nie tylko teoretyczny wymiar. Poznaną wiedzę dzieci mogły od razu przełożyć na praktyczne umiejętności – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

Atrakcji bawiącym się dzieciakom dostarczyli również miejscowi strażacy. Zaparkowany na placu szkolnym samochód wzbudził duży entuzjazm. Druhowie nie tylko zaprezentowali jego wyposażenie, ale także zorganizowali młodym mieszkańcom gminy ćwiczenia bojowe, podczas których strącali pachołki strumieniem wody. Nie zabrakło również prezentacji z zasad udzielania pierwszej pomocy. 

– Wszyscy dostali także praktyczne prezenty. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz inne gadżety mające podnosić bezpieczeństwo milusińskich na drodze, w tym opaski na ramię oraz odblaskowe breloki – podkreśla Piątek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter