fbpx

Konopiska

Szpadziści z całej Polski zjechali na dwa dni do gminy, by wziąć udział w szermierczym maratonie

fot. Urząd Gminy Konopiska

W Konopiskach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Wzięło w nich udział w sumie dwustu uczestników obojga płci.

Turniej wyłonił zarówno najlepszych czternastolatków, jak i czołowe drużyny reprezentujące wszystkie ośrodki tego sportu w kraju.

W mistrzostwach startowała cała grupa zawodników WLKS-u Kmicic Częstochowa. W konkurencji indywidualnej, w której udział wzięła setka szermierzy, na 33. pozycji zmagania zakończył Szymon Całko. Pozostali reprezentanci Kmicica uplasowali się na miejscach: 46. – Kamil Szacior, 50. – Nikodem Sienkowski, 63. – Piotr Nalepa, 69. – Dominik Kalota, 75. – Cyprian Wojciechowski, 89. – Filip Starczewski, 92. – Michał Mrowiec, 94. – Bartłomiej Wojciechowski. Złoty medal w szpadzie młodzików wywalczył Piotr Włodarczyk, reprezentant klubu z Kalwarii.

Wśród kobiet w zawodach indywidualnych z grona dziewięćdziesięciu siedmiu uczestniczek równych sobie nie miała Maria Ciszczoń z Warszawianki. Częstochowianki nie miały tym razem szczęścia. 65. pozycję zajęła Hanna Śliwiak, a 72. Hanna Durka.

– Wielkie emocje dostarczył także turniej drużynowy. Pierwszy zespół Kmicica (Całko, Szacior, Sienkowski, Kalota) zajął w nim wysokie piąte miejsce wygrywając aż cztery spotkania – z Górnikiem Radlin (34:29), MKS-em Kusy Szczecin (36:27) oraz z KS Szpadą Wrocław 31:30. Jedyna porażka (28:36) przytrafiła się podopiecznym Andrzeja Zaguły i Dariusza Radziejewskiego w konfrontacji z Warszawianką. Druga drużyna Kmicica (Mrowiec, Wojciechowski, Nalepa, Starczewski) po porażce 35:36 z Polskim Klubem Szermierczym zajęła 20. miejsce – relacjonuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Mistrzami kraju zostali młodzi szermierze Flesza Świdnica. W konkurencji drużynowej młodziczek częstochowianki nie startowały. Złote medale wywalczyły natomiast zawodniczki Piasta Gliwice.

Pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach, organizatora tego wydarzenia, sugerują, iż być może w niedalekiej przyszłości tutejszy samorząd stanie się gospodarzem jeszcze bardziej prestiżowych zawodów szermierczych.

– Pierwsze deklaracje w tym zakresie już padły – przekonują, ale póki nie zapadną konkretne decyzje, to nie chcą zdradzać szczegółów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter