fbpx

Blachownia

Szpital w Blachowni ma nowoczesny oddział położniczy

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Mieszkanki regionu mogą w końcu rodzić w znakomitych warunkach. W połowie kwietnia oddano do użytku kompleksowo zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem neonatologii. – To najnowocześniejsza porodówka w regionie – nie ukrywa satysfakcji starosta częstochowski Krzysztof Smela.

Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni dzierżawiony jest przez Grupę Scanmed. Od chwili, gdy firma przejęła zarządzanie placówką poszczególne oddziały przechodzą gruntowną metamorfozę, szpital ciągle się rozwija, otwiera specjalistyczne oddziały, a pacjentom oferuje usługi na najwyższym poziomie. Warunki hospitalizacji i opieki wspiera wykorzystanie najnowszych technologii medycznych i sprzętu. W październiku ubiegłego roku otworzono wyremontowaną nakładem 3,5 mln zł chirurgię. W odział ginekologiczny zainwestowano kolejne 3,7 mln zł. Powstał niemal od podstaw, a w planach jest kolejna modernizacja. Tym razem pediatrii. O problemach sprzed kilkunastu lat nikt już nie pamięta.

– Przyszedł czas na zmianę spojrzenia na medycynę w Blachowni. Standardy, które mamy to standardy europejskie – zachwalał Andrzej Kubat, przewodniczący rady powiatu.

Satysfakcji z efektu końcowego modernizacji nie krył również starosta Krzysztof Smela, który podczas uroczystości otwarcia oddziału zadeklarował dalsze wsparcie od władz powiatu.

– Będziemy się starać pomagać firmie w dalszych pracach i rozwoju jednostki – mówił.

Starosta niejednokrotnie wcześniej podkreślał zasługi firmy Scanmed dla rozwoju lokalnych usług zdrowotnych. Stawia placówkę jako wzór w odniesieniu do ogólnokrajowej, słabej kondycji szpitali i problemów służby zdrowia.

Oddany niedawno do użytku oddział może zaoferować swoje usługi dwudziestu pacjentkom. Część położnicza i ginekologiczna mają po dziesięć łóżek. Pododdział neonatologiczny dysponuje czterema salami obserwacyjnymi. Podobnie jak blok porodowy, gdzie są dwie sale porodowe, sala poporodowa oraz operacyjna. W budynku działa również szkoła rodzenia.

Szpital prowadzi także oddział pediatrii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych z poddziałem intensywnej opieki kardiologicznej, chirurgii krótkoterminowej w trybie jednego dnia oraz anestezjologii i intensywnej terapii. W sumie posiada 168 łóżek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter