fbpx

Ekologia w powiecie

Szykują eko-piknik w samym sercu Śląska. W planie jest cała masa atrakcji, w tym sadzenie tysiąca drzew

fot. Freepik

W pierwszej połowie czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego uczestnicy odkryją nowe sposoby dbania o naszą planetę. – Będziemy razem cieszyć się aktywnością sportową, inspirującymi prezentacjami, ciekawymi wystawami oraz występami kulturalnymi — zachęcają organizatorzy. Ze swoim stoiskiem pojawią się tam również przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Jak przekonują organizatorzy wydarzenia „Błękitny ekoFest. Sport – nauka – woda – powietrze. Piknik rodzinny”, na 8 czerwca szykują szereg atrakcji sportowych, w tym zajęcia indoor cycling, jogę na świeżym powietrzu oraz pokazy karate. Dla najmłodszych przewidziano animacje ruchowe oraz szereg różnorodnych zabaw.

– Część edukacyjna „Błękitnego ekoFestu” to okazja do interaktywnego poznawania ekologii. W programie znajdą się wykłady, prezentacje i warsztaty, które prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów. Dodatkową atrakcją będzie „Eksperymentarium” — miejsce, gdzie uczestnicy pikniku będą mogli eksplorować tajniki środowiska naturalnego człowieka — informują inicjatorzy wspomnianego przedsięwzięcia.

Imprezie towarzyszyć będzie ponad dwadzieścia stoisk informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez różne instytucje i organizacje, które dzielą się wiedzą na temat środowiska naturalnego. Swoją obecność zapowiedzieli też przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Będzie można spotkać tam naszych doradców energetycznych, którzy pomogą, wyjaśnią i podpowiedzą, jak zrealizować i sfinansować nowoczesną, efektywną ekonomicznie i przyjazną środowisku inwestycję oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej czy odnawialnych źródeł energii — informuje Przemysław Wojtasik, rzecznik prasowy WFOŚiGW w Katowicach.

Poza głównym programem „Błękitny ekoFest” zaoferuje również szereg dodatkowych atrakcji. Od food trucków serwujących zdrowe potrawy po konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego oraz mini koncerty. Szykowana na tę okazję strefa relaksu zapewni jednocześnie chwilę wytchnienia, pozwalając na odpoczynek w przyjemnej atmosferze.

– Za każdą osobę, która przyjdzie na nasze wydarzenie, posadzimy drzewo w jej imieniu — dodają osoby zaangażowane w przygotowanie „Błękitnego ekoFestu”.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a współorganizatorami Park Śląski, Stadion Śląski, Miasto Chorzów oraz Aplan Media.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter