fbpx

Konopiska

Szykują się dwa wydarzenia sportowe o ogólnopolskim zasięgu

fot. Fotolia

Konopiska gościć będą w czerwcu dwie interesujące imprezy. Pierwsza z nich to zaplanowane na 12 i 13 czerwca Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Szpadzie. Kolejna to II Dziecięcy Memoriał im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 16 czerwca.

Jak przekonują pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach, miejscowy samorząd aktywnie wspiera wszelkie działania promujące sport i rekreację przy jednoczesnej modernizacji, a także rozbudowie posiadanej infrastruktury sportowej. W opinii urzędników, bazę sportową, jaką posiada gmina, można uznać za jedną z najlepszych w województwie śląskim. Najnowszym przykładem jest między innymi wybudowana sala gimnastyczna w Aleksandrii, której oficjalne otwarcie także odbędzie się w czerwcu.

– Zachęcamy do aktywności budując i modernizując. Dbamy o przyszłe pokolenia proponując i gwarantując najlepsze z możliwych warunków do uprawiania wielu sportowych dyscyplin – podkreśla Jerzy Żurek, wójt Konopisk.

Włodarz chce, by poprzez organizację wydarzeń pokroju Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Szpadzie czy Dziecięcego Memoriału im. Ireny Szewińskiej przybliżać dzieciom i młodzieży sport na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Oba wydarzenia będą rejestrowane oraz transmitowane na żywo.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter