fbpx

Miedźno

Szykuje się międzywojewódzki konkurs gitarowy. GOK organizuje go dla dzieci i młodzieży

fot. Pixabay

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza młodych mieszkańców z województwa śląskiego i łódzkiego na konkurs gitarowy. Wydarzenie kierowane jest do uczniów instytucji kulturalnych, ognisk muzycznych, a także szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Czary z gitary”, bo tak nazywać się będzie przygotowywane przez lokalnych animatorów kultury przedsięwzięcie, planowane jest na 28 maja. By wziąć w nim udział trzeba do końca kwietnia przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz ze zgodą podpisaną przez opiekuna prawnego.

Jak podkreślają inicjatorzy konkursu, ma on na celu prezentację osiągnięć uczniów sekcji gitary klasycznej oraz akustycznej. Liczą, że spośród grona uczestników uda się wyłonić najbardziej zdolnych i utalentowanych młodych muzyków. Nie bez znaczenia jest również integracja środowiska pedagogów i uczniów amatorskiego ruchu muzycznego.

– Uczestnicy będą prezentować się w dwóch kategoriach. Zarówno jako soliści, jak i w zespołach. Pierwsza już została podzielona na dwie grupy. Młodszą – dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat, oraz starszą, dla tych którzy liczą od 14 do 18 lat. Kolejna kategoria, która roboczo została nazwana „W parze na gitarze” – przeznaczona jest natomiast dla zespołów składających się minimum z dwóch muzyków – wyjaśniają pracownicy GOK-u.

Młodsi gitarzyści będą musieli przygotować program trwający od trzech do sześciu minut. Złożą się na niego dwa utwory. Zarówno klasyczny, jak i dowolny. Starszych natomiast czeka występ trwający od czterech do ośmiu minut.

Jurorzy ocenią nie tylko poziom techniczny uczestnika, ale i zachowanie elementów muzyki w utworach. Między innymi dynamikę i artykulację czy ogólny wyraz artystyczny. Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie proszeni są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miedźnie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter