fbpx

Poczesna

Szykuje się remont drogi 904. Mogą być spore utrudnienia w ruchu

fot. Pixabay

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisał pod koniec maja przetarg na przebudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej numer 904. Mieszkańców ulokowanych przy szlaku miejscowości mogą więc czekać w najbliższych miesiącach spore utrudnienia w ruchu.

Dziewięćset czwórka jest bardzo ruchliwą trasą o długości około 18 kilometrów. Łącząc ze sobą Blachownię i Poczesną, przebiega przez Kopalnię, Konopiska, Rększowice, Nieradę, Michałów i Bargły.

Droga modernizowana będzie w głównej mierze na terenie gminy Konopiska. W Rększowicach, od ronda do mostu nad rzeką Rększowiczanką, gruntownie wyremontowane ma zostać 1,2 kilometra szlaku. Jednakże drugi z odcinków, który został ujęty w projekcie, znajduje się już w obrębie Poczesnej. Od skrzyżowania z DK1 w stronę Michałowa przebudowa obejmie 170 metrów drogi.

W zakresie przewidzianych do wykonania prac zaplanowano wymianę konstrukcji nawierzchni, zabudowę krawężnika betonowego po prawej stronie jezdni oraz budowę poboczy. Przebudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy i zjazdy. Powstanie także nowy odcinek kanału deszczowego, studnie rewizyjne i przykanaliki. Wykonawca zamontuje również bariery ochronne.

Samo otwarcie złożonych przez przedsiębiorców ofert ma nastąpić już 15 czerwca. Wielce prawdopodobne jest zatem, że prace rozpoczną się w lipcu. Ich zakończenie przewidziano z kolei na koniec października. Cała inwestycja ma kosztować około 10 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter