fbpx

Koniecpol

Targowisko już działa, ale zasady dystansu wciąż obowiązują

fot. Pixabay

Od 23 kwietnia wznowiło pracę targowisko miejskie. Taką decyzję podjął jego zarządca, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Koniecpolu.

Zarówno handlujący, jak i nabywcy towarów muszą stosować się do określonych przez rząd zasad dystansu społecznego i ściśle przestrzegać obowiązków sanitarnych. Przede wszystkim punkty handlowe muszą być rozmieszczone od siebie w odległości co najmniej dwóch metrów. Podobna przestrzeń musi być zachowana pomiędzy samymi kupującymi, jak w relacji klienta ze sprzedawcą.

Reklama

Każdy z handlowców powinien być ponadto wyposażony w środki dezynfekujące, a przy punkcie handlowym mogą przebywać maksymalnie trzy osoby. Należy również przestrzegać wymogu posiadania maseczek zasłaniających usta i nos, a także jednorazowych rękawiczek przez wszystkich sprzedających i kupujących.

– Wszystkie wymienione ograniczenia są podyktowane dbałością o zdrowie kupujących oraz handlujących i będą weryfikowane przez naszych pracowników – informuje prezes spółki Tomasz Góra. – Ponadto przedsiębiorcy muszą stosować restrykcyjne normy higieniczne określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego, których celem jest zapobieganie zanieczyszczeniu mikrobiologicznemu żywności. W okresie aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, należy zadbać o stosowanie tych wymagań, aby zapobiec nie tylko zakażeniu koronawirusem, ale przede wszystkim również innym zanieczyszczeniom mikrobiologicznym żywności, które narażają zdrowie konsumentów i mogą prowadzić do zatruć pokarmowych – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter