fbpx

Mstów

Targowisko z nową nawierzchnią. Zakończył się drugi etap inwestycji

fot. Urząd Gminy Mstów

Gmina sfinalizowała realizację projektu związanego z przebudową nawierzchni targowiska w Cegielni wraz z wykonaniem odwodnienia oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Na warte niewiele ponad 1 mln zł zadanie miejscowy samorząd pozyskał w marcu 733 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pierwszy etap modernizacji miał miejsce w 2013 roku. Od tego czasu obiekt ten służy w poniedziałki zarówno okolicznym handlowcom, jak i nabywcom produktów rolno-spożywczych. Nie tylko mieszkańcom gminy, ale i osobom przyjezdnym.

Najnowsza, tegoroczna inwestycja to kolejny krok w stworzenie sprzyjających warunków dla użytkowników targowiska. Zakres przeprowadzonych prac objął między innymi wyremontowanie istniejącej nawierzchni parkingu dla klientów oraz zlokalizowanej przy nim drogi czy też przebudowę nawierzchni w rejonach sektorów zadaszeń namiotowych i na głównej arterii umożliwiającej swobodny dojazd do obiektu.

– Utwardzono również nawierzchnię na placu targowym dla sprzedaży z samochodu, a także przebudowano istniejące odwodnienia. Zadaszenia z kolei wykorzystano pod zamontowanie instalacji fotowoltaicznej – dodają pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter