fbpx

Poczesna

Teraz podstawowe badania laboratoryjne będzie można zrobić również we Wrzosowej

fot. Pixabay

Z początkiem kwietnia we Wrzosowej ruszył nowy punkt pobrań materiałów laboratoryjnych.

Punkt działa w mieszczącym się przy ulicy Strażackiej ośrodku zdrowia. Interesanci mogą korzystać z niego w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 8 do 10.

Materiał będzie pobierany na miejscu, w gabinecie zabiegowym, który został dostosowany do niezbędnych wymagań, a także wyposażony w aparaturę pomiarowo-badawczą.

– W tym celu zostało wydzielone stanowisko do pobierania krwi. Docelowo gabinet zabiegowy będzie znajdował się na pierwszym piętrze – informuje Aneta Sowińska, dyrektor Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej.

Pobrany materiał będzie przewożony do laboratorium w Poczesnej, gdzie część badań opracowywana będzie na miejscu, z kolei pozostałe próbki będą wysyłane do zewnętrznego laboratorium, z którym współpracuje GZOZ.

Jak podkreślają przedstawiciele tej instytucji, do wszystkich badań personel będzie wykorzystywał wyłącznie certyfikowane odczynniki, zestawy i wyposażenie pomiarowo-badawcze oraz paski kontrolne.

Co istotne, na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań. Liczba badań laboratoryjnych nie będzie ograniczona.

– Mamy nadzieję, że podjęte działania pozytywnie wpłyną na komfort korzystania z usług w zakresie realizacji badań laboratoryjnych w naszej placówce – informuje Aneta Sowińska, dyrektor Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter