fbpx

Powiat częstochowski

Testy nie wykazały obecności wirusa. Wicewójt Konopisk i wójt Poczesnej wrócili do pracy

fot. Pixabay

Po tym, jak okazało się, że obsługująca częstochowskie starostwo oraz samorządy Konopisk i Poczesnej radczyni prawna zarażona jest koronawirusem, spore grono osób musiało poddać się kwarantannie. Część czeka jeszcze na wyniki testu.

– Wszystko dobrze. Wynik testu, który otrzymałam w niedzielę jest ujemny – mówi mówi Iwona Lisek, zastępca wójta Konopisk. – Trzech naszych pracowników z urzędu gminy czeka jeszcze na wyniki badań. Czują się dobrze – dodaje.

W sumie kwarantannie podanych zostało dziesięciu podwładnych wójta Jerzego Żurka. Dwukrotnie więcej nazwisk osób mających kontakt z radczynią liczyła lista, którą wójt Poczesnej Krzysztof Ujma przekazał służbom sanitarnym.

– Później już do sanepidu należała decyzja kto objęty zostanie kwarantanną, a kto nadzorem epidemiologicznym – mówi wójt, którego wynik testu na obecność koronawirusa również dał wynik ujemny. – Są też dobre, częściowe wyniki pozostałych pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Jednak nadal martwimy się o tych, którzy są na kwarantannie – podkreśla.

W miniony piątek po południe znane były też wyniki kierownictwa Starostwa Powiatowego w Częstochowie. U żadnej z przebadanych osób nie wykryto śladów patogenu.

Ogłoszenie płatne

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter