fbpx

Konopiska

Tłumy na Sobótce. To była pierwsza w tym roku tak duża impreza plenerowa

fot. Michał Nowak/Urząd Gminy Konopiska

W ostatni weekend czerwca teren Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” w Konopiskach przyciągnął rzesze spragnionych rozrywki mieszkańców. Na scenie wystąpiły zespoły Classic oraz Pączki w Tłuszczu.

Podobnie, jak w latach ubiegłych tegoroczne obchody Dni Gminy Konopiska stały się okazją do wręczenia statuetek za zasługi na rzecz lokalnego samorządu. Przyznaje je wójt Jerzy Żurek w czterech kategoriach – samorządność, przedsiębiorczość, oświata, kultura sport i turystyka, a także inne szczególne osiągnięcia.

Tym razem włodarz docenił Magdalenę Badorę, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach, Dariusza Moczarskiego – właściciela zakładów mięsnych Aleksandria oraz Rafała Jezierskiego – prezesa Gminnego Ludowego Klubu Sportowego LOT Konopiska. W kategorii związanej z innymi szczególnymi osiągnięciami nagrodzono wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, a także Marka Przybylika, dziennikarza pochodzącego z Konopisk.

W dalszej części wydarzenia organizatorzy imprezy wyłonili zwycięzców konkursu na wianek upleciony z kwiatów i ziół. Później puszczano je na wodę, szukano też wspólnie kwiatu paproci oraz podpalono „sobótkę”. Muzycznym akcentem podczas pierwszego dnia obchodów gminnego święta był występ discopolowego zespołu Classic. W finale sobotniej zabawy nie zabrakło pokazu fajerwerków i imprezy tanecznej dla najbardziej wytrwałych uczestników.

Niedzielne atrakcje rozpoczęły się od występów dzieci i młodzieży oraz zespołów Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. Na scenie pojawiły się zespoły KGW Wiosenne Kwiaty, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, a także Walentynki. Nie zabrakło quizów sportowo-rekreacyjne dla dzieci czy wesołego miasteczka.

– Na zakończenie tego dnia wystąpił zespół Pączki w Tłuszczu, który pod wodzą Tomasza Karolaka dał prawdziwy show i efektowny popis na scenie. Ostatnim akordem był wspólny występ z muzykami Orkiestry Dętej OSP Konopiska w specjalnie na ten występ opracowanej aranżacji – relacjonuje Olga Muc z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter