fbpx

Poczesna

Organizatorzy przekonują, że to będzie bieg inny niż wszystkie

fot. Pixabay

W najbliższą sobotę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Starej A organizuje niekonwencjonalny bieg. Po raz pierwszy strażacy będą rywalizować pokonując trasę w pełnym wyposażeniu ratowniczym.

– W tym roku postanowiliśmy uatrakcyjnić organizowane przez nas od trzech lat zawody o dodatkową konkurencję, przeznaczoną wyłącznie dla jednostek ochrony przeciwpożarowej. To pierwsze tego typu zmagania, unikatowe w skali kraju – mówi Krzysztof Brzozowski, naczelnik jednostki z Huty Starej A i jednocześnie jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Z czego wynika wyjątkowość konkurencji? Strażacy będą musieli w jak najkrótszym czasie pokonać dystans jednego kilometra, biegnąc w pełnym oporządzeniu bojowym wraz ze sprzętem ochrony układu oddechowego. Jak przekonuje Brzozowski, ciężar takiego ekwipunku to kilkadziesiąt kilogramów.  

– Zainteresowanie tą właśnie konkurencją jest bardzo duże. Na ten moment zarejestrowało się ponad pięćdziesięciu uczestników. Zawodnicy pobiegną w takim wyposażeniu, w którym na co dzień uczestniczą w akcjach ratunkowych. To będzie naprawdę ekstremalne wyzwanie – dodaje organizator.

Oprócz rywalizacji przeznaczonej dla zawodowców, w programie imprezy będą mogli wziąć udział również cywilni miłośnicy lekkiej atletyki. Dla nich przewidziano biegi na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody. W biegu strażackim jest nią hełm o wartości niemal 1,5 tys. zł, natomiast w zmaganiach cywilów – 400 zł.

Rejestracji można dokonać elektronicznie wchodząc na podane poniżej linki.

Bieg Główny 1 km

Bieg na dystansach 5 km i 10 km

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter