fbpx

Kłomnice

To będzie jubileusz z przytupem. Płomyczki mają już 25 lat

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

Zespół Pieśni i Tańca Kłomnickie Płomyczki będzie obchodził w tym roku jubileusz 25-lecia. Z tej okazji o historii formacji powstanie dedykowane wydawnictwo, a później grupa da cykl koncertów w sześciu gminach, stowarzyszonych Lokalnej Grupie Działania „Razem na Wyżyny”.

Projekt przygotowany przez działające przy kłomnickim ośrodku kultury Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Dratwa zostanie wsparty środkami pochodzącymi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Instytucja pozyskała na niego 25 tys. zł.

– Planujemy wydać publikację zawierającą kompletną historię istnienia zespołu, począwszy od roku 1994, a skończywszy na roku bieżącym. Książka ta zostanie zaprezentowana i wypromowana podczas koncertu jubileuszowego w Kłomnicach 27 października – informuje Katarzyna Sosnowska, dyrektorka GOK-u. – Będzie to również początek jubileuszowego tourne. Kolejne koncerty na obszarze gmin LGD, czyli Dąbrowy Zielonej, Miedźna, Kruszyny, Rędzin i Mykanowa odbędą się od marca do czerwca w przyszłym roku – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter