Konopiska

To będzie szybkie pięć kilometrów. Konopiska zapraszają na bieg

fot. Pixabay

27 października na terenie stadionu przy ulicy Sportowej w Konopiskach odbędą się zawody „Szybka Piątka”. Ich organizatorzy oprócz samej promocji gminy chcą popularyzować bieganie jako najprostszą formę czynnego wypoczynku, a także integrować środowisko biegaczy.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, będą mieli do pokonania odcinek na dystansie 5 kilometrów. Zgłosić się może każdy kto ukończył szesnaście lat, z zastrzeżeniem, iż osoby niepełnoletnie na uczestnictwo w biegu muszą posiadać zgodę rodziców.

Jak przekonują organizatorzy, impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Zgłoszeń dokonywać można poprzez platformę sportmaniacs.com, a także bezpośrednio w dniu zawodów na miejscu. Nie warto jednak czekać z zapisami do samego końca, bowiem o ile do 25 października opłata za uczestnictwo wynosi 30 zł, to dwa dni później będzie już droższa o kolejne 20 zł.

– Osoby powyżej 65. roku życia zapłacą o połowę mniej. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymują medal, posiłek regeneracyjny oraz numer startowy – informują pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Każdy przejdzie również badania antydopingowe. Początek biegu zaplanowano na godz. 11.30. Dwie godziny później odbyć się ma natomiast wręczenie nagród. Pierwsze trzy osoby z najlepszymi wynikami mogą liczyć na nagrody pieniężne.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter