fbpx

Kłomnice

To będzie zupełnie inny, nowoczesny obiekt. Do użytku trafi na początku przyszłego roku

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Trwają szeroko zakrojone prace przy rozbudowie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Całość inwestycji, która ma zakończyć się jeszcze w tym roku, to prawie 4 mln zł. Znaczną część tej kwoty, bo aż 600 tys. zł, urzędnicy pozyskali w ramach dofinansowania ze środków resortu kultury.

Nowa siedziba GOK-u powstaje na bazie już istniejącego budynku. Od strony ulicy Częstochowskiej stworzone zostaną pomieszczenia przeznaczone na pracownię muzyczną, toalety oraz klatka schodowa wraz z komunikacją do starej części obiektu. Od strony południowo-wschodniej z kolei, pojawi się winda, sala ogólna oraz pracownia plastyczna, w tym ceramiczna, rękodzielnicza i graficzna. Stara część wzbogacona zostanie o pracownię multimedialną, z zapleczem pod działalność filmową i fotograficzną. Tutaj będą się również mieściły pomieszczenia biurowe, hall i szatnia wraz z toaletami.

Dotychczasowa bryła budynku zyskała także nowe piętro, które przeznaczone zostanie na salę widowiskową, dodatkową salę prób, scenę, kostiumernie i korytarz, który idealnie posłuży jako przestrzeń ekspozycyjna. Projektanci zaplanowali tu też sporo miejsca na pomieszczenia gospodarcze, bufet oraz toalety. W końcowej części sali widowiskowej, na antresoli, zlokalizowana zostanie reżyserka wyposażona w profesjonalne nagłośnienie i system multimedialny.

– Wygląd budynku GOK-u całkowicie się zmieni. To będzie nowoczesny obiekt, który otworzy nowe możliwości mieszkańcom gminy na płaszczyźnie wielu aktywności kulturalnych – mówi wójt Piotr Juszczyk.

fot. Urząd Gminy Kłomnice

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter