To będzie zupełnie inny, nowoczesny obiekt

Kłomnice

Trwają szeroko zakrojone prace przy rozbudowie Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach. Całość inwestycji, która ma zakończyć się jeszcze w tym roku, to prawie 4 mln zł. Znaczną część tej kwoty, bo aż 600 tys. zł, urzędnicy pozyskali w ramach dofinansowania ze środków resortu kultury.

Nowa siedziba GOK-u powstaje na bazie już istniejącego budynku. Od strony ulicy Częstochowskiej stworzone zostaną pomieszczenia przeznaczone na pracownię muzyczną, toalety oraz klatka schodowa wraz z komunikacją do starej części obiektu. Od strony południowo-wschodniej z kolei, pojawi się winda, sala ogólna oraz pracownia plastyczna, w tym ceramiczna, rękodzielnicza i graficzna. Stara część wzbogacona zostanie o pracownię multimedialną, z zapleczem pod działalność filmową i fotograficzną. Tutaj będą się również mieściły pomieszczenia biurowe, hall i szatnia wraz z toaletami.

Dotychczasowa bryła budynku zyskała także nowe piętro, które przeznaczone zostanie na salę widowiskową, dodatkową salę prób, scenę, kostiumernie i korytarz, który idealnie posłuży jako przestrzeń ekspozycyjna. Projektanci zaplanowali tu też sporo miejsca na pomieszczenia gospodarcze, bufet oraz toalety. W końcowej części sali widowiskowej, na antresoli, zlokalizowana zostanie reżyserka wyposażona w profesjonalne nagłośnienie i system multimedialny.

– Wygląd budynku GOK-u całkowicie się zmieni. To będzie nowoczesny obiekt, który otworzy nowe możliwości mieszkańcom gminy na płaszczyźnie wielu aktywności kulturalnych – mówi wójt Piotr Juszczyk.

Adrian Biel, fot. Urząd Gminy Kłomnice