fbpx

Ekologia w powiecie

To już dziewiąta edycja „Zielonej Pracowni”. Wkrótce kończy się nabór

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Do 12 kwietnia organy prowadzące szkoły podstawowe i średnie mają czas, by przesłać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach aplikacje w konkursie „Zielona Pracownia’2023”.

Celem inicjatywy jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach od czwartej do ósmej szkół podstawowych oraz w szkołach średnich.

Beneficjenci, których propozycje zostaną zaakceptowane, otrzymają dotację do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Z zastrzeżeniem jednak, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 tys. zł. To o 8 tys. zł więcej niż było jeszcze przed rokiem.

Konkurs „Zielona Pracownia” cieszy się za każdym razem olbrzymim zainteresowaniem. W ubiegłym roku Fundusz przyznał dofinansowanie siedemdziesięciu szkołom, asygnując na ten cel 2,8 mln zł. Wniosków wpłynęło zaś niemal sto trzydzieści.

– Ten konkurs organizujemy po to, aby wzrastała świadomość ekologiczna, bo edukacja od najmłodszych lat jest bardzo istotna. Im więcej postaw ekologicznych nauczymy się w młodości, tym mniej problemów ze środowiskiem będziemy mieli w późniejszych latach. To jest cel, który chcemy osiągnąć realizując program „Zielonych Pracowni” – wyjaśniał przed rokiem Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach, podczas uroczystego ogłoszenia wyników na zamku w Ogrodzieńcu.

Dzięki dotychczasowym edycjom i wsparciu WFOŚiGW w szkołach województwa śląskiego powstało czterysta trzydzieści dziewięć pracowni, na których utworzenie przeznaczono niebagatelne ponad 16,5 mln zł.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter