fbpx

Poczesna

To ponownie najlepsza biblioteka w powiecie

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej

Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej po raz kolejny z rzędu okazała się najlepszą tego typu instytucją w powiecie częstochowskim.

W przygotowywanym co roku przez Bibliotekę Śląską rankingu, placówka z Poczesnej znów została doceniona za wysoki poziom świadczonych usług. Kierowana przez dyrektor Iwonę Skorupę biblioteka zajęła pierwsze miejsce spośród swoich odpowiedników z terenu pozostałych piętnastu gmin powiatu.

Podczas przygotowywanego zestawienia oceniano między innymi wielkość i stan księgozbioru, zakup nowości wydawniczych czy choćby współpracę z miejscowym samorządem. O ile w ubiegłym roku informacja o zajętej pozycji w rankingu ogłaszana była podczas konferencji prasowej, o tyle w bieżącym – ze względu na obostrzenia sanitarne – jego organizatorzy ograniczyli się do prezentacji wyników za pomocą poczty elektronicznej.

– Informacja o ponownym przyznaniu naszej bibliotece pierwszego miejsca bardzo nas cieszy. To wspaniała motywacja do dalszej pracy – reaguje entuzjastycznie Iwona Skorupa, dyrektor biblioteki w Poczesnej. – Ten sukces możliwy był przede wszystkim dzięki naszym czytelnikom, zakupom nowości bibliotecznych, jakie dokonaliśmy przy wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz doskonałej współpracy z urzędem gminy – podkreśla.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter