fbpx

Krzepice

Tragiczny wypadek pod Krzepicami. Nie żyje młody mieszkaniec Opatowa

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę na drodze krajowej przed Krzepicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym fiatem zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z 21-letnim motocyklistą. Jego obrażenia okazały się śmiertelne.

W środę 13 lipca we wczesnych godzinach nocnych oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z motocyklem. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej DK43 w Krzepicach.

– Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący dostawczym fiatem, 21-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklistą. Motocyklem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Opatów, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierowca dostawczego fiata był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych – informuje biuro prasowe kłobuckiej komendy.

Jak podkreślają funkcjonariusze, dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu. Prowadzący je, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, kryminalni z Kłobucka skorzystają między innymi z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

– Apelujemy o ostrożność na drodze. Najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz wykazywali się rozsądkiem i wzajemnym szacunkiem. Pamiętajmy, że w każdym zderzeniu motocykla z samochodem, to kierowca jednośladu ma zdecydowanie mniejsze szanse na wyjście z wypadku bez szwanku – przypominają policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter