Blachownia

Trawa rośnie na Saharze. Kompleks sportowy już prawie gotowy

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Lada chwila zakończy się realizacja kolejnej inwestycji w centralnej części Blachowni. Prace przy wartej blisko 2,5 mln zł modernizacji boisk na tzw. Saharze mają zostać sfinalizowane w sierpniu.

Architektonicznie zdegradowany obszar zyskuje całkowicie nowe oblicze. Powstały dwa boiska. Po zdrenowaniu terenu, wzmocnieniu podłoża i zainstalowaniu systemu nawadniającego, wykonawca prowadzi obecnie prace związane z układaniem hybrydowej murawy. To ostatni etap zadania, na które miejscy urzędnicy pozyskali z Ministerstwa Sportu i Turystyki aż 1,2 mln zł.

W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu świecić będzie również nowoczesne i energooszczędne sztuczne oświetlenie. W sumie osiem słupów i opraw oświetleniowych typu LED. Całość wzbogacą funkcjonalne trakty piesze z miału bazaltowego, jak i również ławki, kosze oraz stojaki rowerowe.

– Oba boiska zyskają niezbędne wyposażenie w postaci bramek, siatek i piłkochwytów. Kolejny fragment Blachowni zmienia się na naszych oczach i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył szkoleniu i grze naszych młodych sportowców – podkreśla Paulina Głuszko z urzędu miejskiego.

Modernizację Sahary realizuje spółka Tamex, która od kilkunastu lat projektuje, buduje i wyposaża obiekty sportowe. Firma może pochwalić się realizacją ponad tysiąca inwestycji w infrastrukturę rekreacyjną. Do najbardziej prestiżowych obiektów jakie budował Tamex należy choćby Stadion Śląski w Chorzowie, stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, lekkoatletyczny w Bydgoszczy czy kompleksy Centralnych Ośrodków Sportu w Spale i Zakopanem.

Newsletter

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Newsletter