fbpx

Lelów

Trwa nabór chętnych, którzy chcieliby skorzystać z usług domu seniora

fot. Freepik

Gmina Lelów prowadzi nabór uczestników do tyle co utworzonej Samorządowej Placówki „Senior+” w Drochlinie.

Kto może skorzystać z tej oferty? Przede wszystkim osoby będące mieszkańcami samorządu. Ponadto muszą być nieaktywne zawodowo i liczyć sobie powyżej sześćdziesięciu lat. Co równie istotne, warunkiem koniecznym jest to, aby były w pełni samodzielne. 

Uczestnicy będą mogli korzystać z wszechstronnego wsparcia w zakresie usług świadczonych przez wspomnianą instytucję. Chodzi nie tylko o zajęcia z aktywności ruchowej i kinezyterapii czy terapii zajęciowej. Również tych aktywizujących społecznie, edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych  oraz kulturalno-oświatowych. 

– Każdy z podopiecznych będzie miał także zapewniony gorący posiłek – informują miejscowi urzędnicy.

Placówka będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Korzystanie z jej będzie częściowo odpłatne. Kwalifikacja odbywać się będzie na podstawie wywiadu środowiskowego, który przeprowadzą pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelowie.

Zainteresowani ofertą wspomnianych zajęciach wszelkie dodatkowe informacje mogą uzyskać pisząc na adres e-mail: seniorplus@lelow.pl lub dzwoniąc pod numery telefonów: tel. 34 355 00 14, 506 357 219.

Stworzenie domu seniora możliwe było dzięki przeprowadzeniu przez gminę adaptacji byłej podstawówki w Drochlinie. Na realizację tego przedsięwzięcia samorząd wydał blisko 0,5 mln zł. Kolejne 300 tys. zł otrzymał z budżetu państwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter