fbpx

Konopiska

Trwa zbiórka archiwalnych zdjęć. Można wygrać nagrodę wartą pół tysiąca złotych

fot. Pixabay

Pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach wpadli na pomysł zorganizowania akcji, dzięki której mają nadzieję ocalić od zapomnienia zmieniające się oblicze gminy. Zachęcają, by poszukać w rodzinnych archiwach pamiątek związanych z jej historią.

– Chcemy stworzyć unikatowy zbiór fotografii z dawnych lat. Dla osoby, której przekazane zdjęcia w największym stopniu zostaną wykorzystane w książkowej publikacji, ufundujemy atrakcyjną nagrodę rzeczową o wartości 500 zł – podkreśla Olga Muc z GCKiR.

Akcja „Moja mała ojczyzna – Gmina Konopiska i jej mieszkańcy na historycznej fotografii”, bo takie miano nosi całe przedsięwzięcie, potrwa do końca czerwca. Mieszkańcy, którzy chcieliby wziąć w niej udział, proszeni są o przesyłanie skanów zdjęć na adres mailowy: gckir@konopiska.pl lub o dostarczanie wersji papierowej bezpośrednio do siedziby GCKiR-u.

Do zdjęć należy dołączyć swoje dane zawierające imię i nazwisko, adres do korespondencji oraz numer telefonu. Organizatorzy proszą, by w miarę możliwości dołączyć również szczegółową metryczkę z datą powstania fotografii, wskazanie widniejących na nich osób, przybliżoną lokalizację miejsca oraz uroczystości czy wydarzenia, które zostało uwiecznione.

– Fotografie w tradycyjnej formie zostaną zwrócone w ciągu piętnastu dni od ich przekazania do nas. Na zakończenie akcji każdy biorący w niej udział otrzyma też upominek – dodaje Olga Muc.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter