fbpx

Mstów

Trzeci i ostatni etap budowy chodnika będzie kosztował ponad trzy miliony

fot. Urząd Gminy Mstów

W ciągu drogi powiatowej 1077S powstaje ponad dwukilometrowy chodnik, stanowiący trzeci i ostatni etap prac prowadzonych na odcinku od Cegielni do Kuchar. Inwestycja pochłonie ponad 3,2 mln zł, z czego pozyskane na tę realizację środki to aż 2 mln zł.

Droga powiatowa 1077S stanowi ważne połączenie gmin Mstów i Kłomnice i jak podkreślają miejscowe władze jest mocno obciążona ruchem kołowym.

– Brak chodnika na wskazanym odcinku narażał do tej pory pieszych na znaczne niebezpieczeństwo – przekonuje wójt Tomasz Gęsiarz.

W ramach prowadzonego zadania powstanie odcinek chodnika z kostki brukowej o długości dwóch tysięcy stu metrów wraz z odwodnieniem i budową przejścia dla pieszych. Urzędnicy z Mstowa zapewniają, że poprawione zostanie także oznakowanie pionowe i poziomie na całej jego długości.

Wspomnianą inwestycję gmina realizuje wspólnie z częstochowskim starostwem. Wartość prac sięga 3,25 mln zł, natomiast 2 mln zł na to zadanie udało się pozyskać z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

– Wybudowanie aktualnie powstającego odcinka będzie ostatnim, końcowym etapem całości zadania. Pierwszy etap, który objął modernizację blisko czterystumetrowego odcinka finalizowaliśmy w 2019 roku, z kolei rok później realizowany był drugi etap, tym razem liczący pięćset dwadzieścia metrów – dodaje wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter