fbpx

Konopiska

Trzecie miejsce na podium. Lokalna drużyna gościła na turnieju w Słowacji

fot. Urząd Gminy Konopiska

Na zaproszenie przedstawicieli miasta Handlová młodzi piłkarze Lot Konopiska wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Karola Matiaszka. W rozgrywanym po raz siódmy turnieju w kategorii dla dziewięcio- i dziesięciolatków, oprócz rodzimej drużyny w wydarzeniu udział wzięły zespoły z takich miast jak węgierski Sárisáp czy czeski Zábřeh. Do zawodów przystąpiły również zespoły ze słowackich szkół branżowych.

– Zespół Lotu spisał się bardzo dobrze, plasując się na najniższym stopniu podium. Memoriał rozpoczęliśmy od porażki z czeskim Zábřeh, który jak się później okazało wygrał zawody z kompletem zwycięstw. W kolejnych meczach poszło nam zdecydowanie lepiej. Trzy wygrane z rzędu z Sárisápem oraz ze szkołami Morovniańska i Mierove. O tym, że zajęliśmy trzecie miejsce zadecydował ostatni, przegrany mecz z gospodarzami turnieju – relacjonuje Marek Szyduk, trener Lot Konopiska.

Jak podkreśla szkoleniowiec, mieszkańcy Konopisk mogą być jednak dumni z młodych piłkarzy.

– Dali z siebie wszystko i szybko dostosowali się do nowych warunków takich jak inne ustawienie, gra z bandami czy kontuzje dwójki naszych graczy. Konopiszczanie zachwycili swoją grą nie tylko miejscowych kibiców, ale również przedstawicieli z Węgier, Czech oraz organizatorów i zgromadzonych gości – dodaje Szyduk.

Lot Konopiska wystąpił w składzie: Leon Cierpiał, Mikołaj Kleć, Bartosz Słubik, Mikołaj Małczak, Maks Dziedzicki, Oskar Ludwikowski, Aleksander Gałwa i Szymon Kleszcz.

Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy z zawodników po brązowym medalu oraz drobnych upominkach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter