fbpx

Koniecpol

Trzy gminy, cztery obszary wspólnego działania. Koniecpol zacieśnia współpracę z sąsiadami

fot. Fotolia

Włodarze Koniecpola, Lelowa i gminy Irządze podpisali porozumienie, w którym zadeklarowali współpracę w celu realizacji wspólnych działań zmierzających do równomiernego rozwoju tych trzech samorządów.

Celem projektu jest przede wszystkim wzmocnienie sprawności administracyjnej tych podmiotów. Chodzi głównie o zwiększenie skuteczności w zakresie zarówno pozyskiwania, jak i wydatkowania środków. Nie bez znaczenia jest także poprawa wspólnych kompetencji w związku z realizowaniem kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych w partnerstwie z innymi gminami. Ma być ono realizowane poprzez specjalistyczne wsparcie doradcze.

Zakres proponowanej współpracy obejmuje póki co cztery obszary. Pierwszy to rewitalizacja terenów zdegradowanych i przeznaczenie ich na cele inwestycyjne, które ma prowadzić do stworzenia nowych miejsc pracy. Gminy zamierzają też podejmować wspólne działania w zakresie infrastruktury drogowej oraz transportu zbiorowego, a także prowadzić zintegrowane zarządzanie zasobami przyrodniczymi poprzez rozwój turystyki i dydaktyki ekologicznej. Partnerzy duży nacisk zamierzają kłaść także na efektywność energetyczną i energooszczędność z wykorzystaniem OZE.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter