fbpx

Rędziny

Trzy nowe przypadki zachorowań w gminie Rędziny

fot. Pixabay

W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Częstochowie i powiecie częstochowskim.

Sanepid opublikował codzienny raport dobowy związany z sytuacją epidemiologiczną na terenie miasta i powiatu częstochowskiego. W porównaniu z wczorajszym nastąpił skok zachorowań o niemal 27 proc., do poziomu 28 przypadków.

Trzy nowe zarażenia potwierdzono wśród mieszkańców Częstochowy i tyleż samo w podmiejskim samorządzie Rędzin. Niestety, zmarła również kolejna osoba, 67-letnia częstochowianka.

W powiecie częstochowskim nosicielami wirusa jest więc już jedenaście osób. Cztery w gminie Rędziny, po dwie z gmin Mykanów oraz Mstów, a jednostkowe zachorowania potwierdzono w takich gminach jak Blachownia, Kłomnice i Kruszyna.

Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowanych jest pięciu pacjentów, wywodzących się z terenu samorządu Starczy, Blachowni, Kłomnic oraz Kamienicy Polskiej. Z samego miasta w szpitalach przebywa ich siedemnastu.

W Częstochowie i powiecie częstochowskim decyzją administracyjną nałożono kwarantannę na 209 osób. To o 47 więcej niż dzień wcześniej. Następne 307 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, o 87 więcej niż w poprzedniej dobie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter