fbpx

Poczesna

Trzy turnieje na torze speedrowerowym w Bargłach. Zmagania o puchar wójta

fot. korwinow.com/Urząd Gminy Poczesna

Około pięćdziesięciu zawodników zgromadziła druga runda zawodów o Indywidualny Puchar Polski w kategoriach młodzików, kadetów oraz kobiet. Podczas wydarzenia, nad którym patronat objął wójt Poczesnej, wysokie lokaty zajęło dwóch mieszkańców gminy. Chodzi o Aleksa Radło i jego drugie miejsce oraz o Oskara Dusińskiego, który zakończył zawody na piątej pozycji.

W kategorii młodzików (to zawodnicy do czternastego roku życia – przyp. red.) zwyciężył Paweł Szkudlarek reprezentujący Szarżę Wrocław. Tuż za nim linię mety przekroczył wspomniany pocześnianin Aleks Radło.

– Drugie miejsce dla tego zawodnika jest ogromnym sukcesem zważywszy na to, iż ma on dopiero dwanaście lat i w tych zawodach rywalizował w większości z zawodnikami ze starszej kategorii wiekowej – informuje Damian Krzyczman, organizator wydarzenia.

Trzecie miejsce przypadło Arkadiuszowi Graczykowi z Aseko Orła Gniezno, a czwarte 10-letniemu Pawłowi Kuświkowi występującemu w barwach Infornet.euOmegi Ostrów Wielkopolski.

– Bardzo blisko finału, na piątym miejscu, zawody zakończył Oskar Dusiński. Zawodnik Victorii Poczesna tym bardzo dobrym wynikiem potwierdził, że jest w ścisłej czołówce wśród zawodników do lat czternastu w Polsce – dodaje Krzyczman.

Jak podkreślają organizatorzy, w turnieju młodzików wystartowało jeszcze dwóch mieszkańców gminy. To Łukasz Waszczyk, który zakończył zawody na dwunastym miejscu i Marcel Rakus, który finalnie sklasyfikowany został na piętnastym miejscu.

Z kolei w kategorii kadet (zawodnicy do szesnastego roku życia – przyp. red.) z kompletem punktów zwyciężył Ksawery Kielaszewski z Szawera Leszno i jednocześnie nowy Mistrz Polski Juniorów. Drugie miejsce zdobył Igor Domagała z Infornet.eu Omegi Ostrów Wielkopolski. Trzeci był leszczynianin Rafał Potoczny. Na czwartym miejscu uplasował się natomiast Paweł Szkudlarek, wspomniany wcześniej zwycięzca młodszej kategorii wiekowej.

W rywalizacji kobiet wygrała Zuzanna Klett z Mustanga Żołędowo. Tuż za nią znalazła się Sandra Charbich z Lwy Avia Częstochowa, a trzecie miejsce wywalczyła Sandra Bielaczek, reprezentantka Śląska Świętochłowice. Czwarte miejsce przypadło Oliwii Wilbrandt, zawodniczce z Żołędowa.

– Jedyna w tych zawodach zawodniczka z Poczesnej – Alicja Hamara – została sklasyfikowana na siódmym miejscu – komentuje Damian Krzyczman.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter