fbpx

Koniecpol

Tworzą strefy aktywności za pozyskane pieniądze

fot. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol

Gmina sukcesywnie zwiększa ilość miejsc, które mają za zadanie służyć mieszkańcom w aktywnym wypoczynku i rekreacji.

Stawiane są urządzenia dla najmłodszych, a także elementy małej architektury. Spokojnie można już z nich korzystać choćby przy zalewie. Kolejny projekt przewiduje stworzenie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów w bezpośrednim sąsiedztwie boiska do siatkówki. Niedawno wybudowano ogrodzenie placu zabaw w Aleksandrowie. Lokalne władze przekonują, że to zadanie podyktowane było kwestiami bezpieczeństwa.

– Plac musi być ogólnodostępny co nie znaczy, że nie ogrodzony – mówi burmistrz Ryszard Suliga. – Takie miejsca powinny być otoczone szczególną ochroną, ponieważ służą dzieciom. Stanowi to dodatkową ochronę dla bawiących się tam maluchów, ale również zapobiega niekontrolowanym wejściem zarówno dzikich zwierząt jak i tych domowych, które załatwiają potrzeby fizjologiczne w obrębie placu zabaw. W związku z tym w miejscach, gdzie zagrożenie to jest szczególnie wzmożone, staramy się sukcesywnie budować ogrodzenia. Wiadomo, iż nie wszystkie lokalizacje mogą być wygrodzone od reszty terenu, bo mówimy o otwartych strefach aktywności, ale tam gdzie jest to możliwe stawiamy na ten element bezpieczeństwa – dodaje.

Na realizację tych przedsięwzięć urzędnicy pozyskują środki zewnętrzne. Dzięki dofinansowaniu z programu urzędu marszałkowskiego stworzone zostały obiekty w Kuźnicy Grodzisku, Okołowicach i Radoszewnicy. Jeszcze w tym roku powstanie Otwarta Strefa Aktywności przy ulicy Robotniczej w Koniecpolu, która finansowana jest z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będzie tam można korzystać z siłowni plenerowej oraz placu zabaw o sprawnościowym i zręcznościowym charakterze. Stanie tam też ścianka wspinaczkowa, zjazd linowy i kosz do gry. Całość uzupełniona zostanie o strefę relaksu dla dorosłych i seniorów z ławkami i z urządzeniami do gier edukacyjnych dla dzieci. Pojawią się krzewy, drzewa i specjalna trawa sportowa. Dla rowerzystów przewidziano z kolei montaż stojaków na rowery. Jak podkreśla burmistrz Suliga, urząd stara się tak planować te obiekty, aby nadawać im wielopokoleniowy charakter.

– Wszystko po to, by mogli korzystać z nich zarówno najmłodsi mieszkańcy jak i osoby dorosłe czy w końcu nasi seniorzy. Projekty, które powstają, obejmują nie tylko place zabaw, wiaty i inną przestrzeń do wypoczynku, ale również miejsca do wędkowania czy plażowania oraz siłownie plenerowe. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – tłumaczy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter