fbpx

Blachownia

Uczniowie mają nową ekopracownię. Właśnie została oddana do użytku

fot. Urząd Miejski w Blachowni

W gminie powstała druga zielona pracownia. Koszt jej remontu, a także zakup mebli i nowoczesnych pomocy dydaktycznych sięgnął blisko 40 tys. zł.

Od teraz także młodzież z Łojek będzie miała możliwość, by korzystać z atrakcyjnego zaplecza edukacyjnego. 29 października w obecności lokalnych władz, grona pedagogicznego, a także przedstawicieli kuratorium i rodziców, w tamtejszym zespole szkolno-przedszkolnym uroczyście otwarto ekopracownię „Świat zaklęty w wodzie”.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To ze środków tej instytucji władze Blachowni pozyskały 30 tys. zł na ten cel. Resztę potrzebnej kwoty stanowił wkład własny, z czego 7,5 tys. zł w formie nagrody konkursowej z WFOŚiGW, a 2,2 tys. zł bezpośrednio z kasy urzędu miejskiego.

Gości po nowo otwartej pracowni oprowadziła Magdalena Tyszko-Warzecha. Z kolei Inga Krawczyk, Alicja Milczarska oraz Hubert Trzciński – uczniowie ze wspomnianej placówki – zaprezentowali kilka doświadczeń z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter