fbpx

Kłomnice

Uczniowie przyłączyli się do akcji propagującej wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

16 października, młodzież z placówek oświatowych z terenu gminy podjęła próbę bicia rekordu w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku, a sama idea wywodzi się z inicjatywy zapoczątkowanej przez Europejską Radę Resuscytacji. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. W Polsce akcji od początku patronuje Fundacja WOŚP, angażująca w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczniów szkół z całego kraju.

Na lokalnym gruncie w przedsięwzięciu udział wzięło blisko dziewięćdziesięciu uczniów ze szkół z całej gminy. Obecna była młodzież z Kłomnic, Witkowic, Rzerzęczyc, Skrzydlowa, Garnka i Zawady. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach oraz miejscowy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie, oprócz wspomnianego wcześniej bicia rekordu, uczestnicy mieli okazję przyglądać się pokazowi, jaki zaprezentował ratownik medyczny Arkadiusz Świerko.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter