fbpx

Konopiska

Uczniowie spędzili tydzień w Macedonii. Między innymi spotkali się z prezydentem tego kraju

fot. Urząd Gminy Konopiska

W drugiej połowie października uczniowie i nauczyciele z Polski, Portugalii, Włoch i Macedonii Północnej realizowali projekt Erasmus+ „Get ready 4 the future”. Wśród nich obecna była także młodzież i pedagodzy z placówki w Konopiskach.

– W pierwszym dniu pobytu odbyło się uroczyste spotkanie przybyłych partnerów projektu w szkole w Kumanovo. Jej uczniowie przedstawili prezentacje na temat systemu edukacji w tym kraju. Odbyły się również warsztaty komputerowe z zakresu programowania, a w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w pokazie z zakresu robotyki w tamtejszym liceum informatycznym – relacjonuje Ewelina Kokot, nauczycielka z podstawówki w Konopiskach.

Młodzież miała ponadto możliwość odbyć wycieczkę kolejką gondolową na górę Vodno. To jedna z większych atrakcji Skopje, która jest widoczna z każdego punktu w mieście. Zobaczyli także leżące na granicy macedońsko-albańskiej jezioro Ochrydzkie, kilka cerkwi i starożytny amfiteatr w Ochrydzie.

– Jednym z ważniejszych punktów naszego programu i jednocześnie tym najbardziej wyczekiwanym była wizyta u Stewo Pendarovskiego, prezydenta Macedonii Północnej. Mieliśmy okazję zobaczyć piękny ogród oraz dowiedzieć się, jaki jest protokół przyjmowania zagranicznych gości. Spotkanie z prezydentem odbyło się w oficjalnej sali spotkań. Rozmawialiśmy o naszym projekcie oraz dzieliliśmy się wrażeniami z pobytu w Macedonii – dodaje Kokot.

W ostatnim dniu pobytu uczniowie rozwiązywali quizy na platformach edukacyjnych. Po wspólnym obiedzie odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie certyfikatów uczestnictwa w projekcie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter