fbpx

Miedźno

Uczniowie z Ostrów nad Okszą będą mieć zieloną pracownię

fot. Urząd Gminy Miedźno

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą jest jedną ze stu placówek w województwie, do których trafi w tym roku wsparcie finansowe na stworzenie ekopracowni.

Klasę pod szyldem „Ekologiczne To i Owo” uda się utworzyć dzięki otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu „Zielona Pracownia 2023”. Dofinansowanie wyniesie 48 tys. zł, co pozwoli pokryć 80 proc. szacowanych przez gminę wydatków na ten cel.

Wcześniej, w połowie marca, szkoła otrzymała 12 tys. zł wsparcia na przygotowanie dokumentacji samej koncepcji mającej powstać przestrzeni.

Zgłoszony projekt był więc na tyle kreatywny i innowacyjny, że zyskał aprobatę jury konkursowego. A konkurencja była silna. Łącznie wpłynęło sto pięćdziesiąt pięć zgłoszeń.

Dofinansowanie pozwoli nie tylko wykonać niezbędne prace remontowe, ale i doposażyć przestrzeń w odpowiednie pomoce edukacyjne, sprzęt multimedialny, komputerowy oraz meble.

Celem konkursu „Zielona Pracownia” organizowanego od już dziewięciu lat przez WFOŚiGW w Katowicach jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach od 4 do 8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich.

Jak podaje instytucja, w szkołach województwa śląskiego dzięki tym pieniądzom powstało do tej pory łącznie pięćset trzydzieści dziewięć pracowni, za kwotę ponad 22 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter