fbpx

Miedźno

Uczniowie z Ostrów nad Okszą jednymi z najlepszych w regionie

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostrowach nad Okszą

Stowarzyszenie „Razem na wyżyny” podsumowało jeden z prowadzonych przez organizację projektów, skierowanych do uczniów szkół podstawowych z terenu działania LGD. „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” przez ostatnie kilka miesięcy koncentrował uwagę trzystu dzieci z piętnastu szkół regionu.

Jak podkreślały władze stowarzyszenia, zapraszając placówki do udziału w projekcie, symulacje biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej, umożliwiające podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych mających wpływ na rozwój wirtualnej firmy w wybranej branży. Dzięki symulacji uczniowie poznają zasady przedsiębiorczości i zarządzania firmą w sposób atrakcyjny dla nich, czyli poprzez grę internetową.

Duży sukces w prowadzeniu biznesu w wirtualnym świecie odnieśli wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowach nad Okszą. Bartosz Świtała, Tomasz Leśnikowski i Kacper Halkiewicz w finalnej klasyfikacji zajęli bowiem trzecie miejsce, pokonując przy tym sto pozostałych zespołów i niemal trzystu kolegów i koleżanek z placówek oświatowych gmin Mykanów, Rędziny, Kłomnic, Dąbrowy Zielonej i Kruszyny. W zamian za wspaniałą postawę chłopcy nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

– Uczniowie prowadzeni byli przez opiekuna, panią Agnieszkę Góralczyk. Nieco lepsi okazali się tylko przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lgocie Małej – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu.

Dzięki projektowi LGD uczestnicy mieli sposobność, by zdobyć wiedzę w zakresie obowiązujących w kraju zasad zakładania biznesu, a później musieli wykazać się sprawnością w jego rozwijaniu. I choć w świecie wirtualnym jest to chyba sporo prostsze niż w rzeczywistości, to zdobyte umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.

– W listopadzie ubiegłego roku uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których założyli własne firmy, a następnie kontynuowali rozgrywkę przez cztery rundy konkursu. Rywalizowały między sobą aż sto trzy wirtualne sklepy elektro. Placówki otrzymały licencje na cały rok. W tym czasie mogą organizować wewnątrzszkolne lub wewnątrzklasowe rozgrywki, wykorzystywać symulacje podczas doradztwa zawodowego lub zajęć dotyczących przedsiębiorczości. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy – mówi Edyta Bauć, dyrektor biura Stowarzyszenia „Razem na wyżyny”.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter