fbpx

Kamienica Polska

Uczniowie zaprezentowali utwory Agnieszki Osieckiej

fot. Pixabay

W połowie maja w Kamienicy Polskiej odbył się koncert finałowy Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej „Rozśpiewać świat”.

Zdobywcą festiwalowego Grand Prix został Bartosz Bąk z Kłomnic, uczeń tamtejszej podstawówki, którego do występu przygotowała Elżbieta Twardoch.

Przyznano także pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia w każdej z kategorii wiekowych. Publiczność, doceniając niepowtarzalny klimat koncertu i muzyczną refleksję młodego pokolenia nad dorobkiem artystycznym Osieckiej, wybrała również swojego faworyta. Został nim Gerard Krzechki, na co dzień uczeń lokalnej szkoły podstawowej.

Wszyscy finaliści zostali wyróżnieni statuetkami i dyplomami, a także otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, płyt i sprzętu audio, które ufundował lokalny, powiatowy i wojewódzki samorząd, działacze Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Kamienica Polska oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej.

Oprócz uczestników samego konkursu, w trakcie trwania wydarzenia można było usłyszeć również Natalię Sikorę, piosenkarkę i aktorkę Teatru Polskiego w Warszawie. Festiwalowi towarzyszył także koncert wpisujący się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach wykonawcy zaprezentowali utwory o patriotycznym charakterze.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter