fbpx

Poczesna

Ujma wyróżniony podczas pielgrzymki sportowców

fot. Urząd Gminy Poczesna

Kapituła Katolickiego Stowarzyszenie Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej, przyznała wójtowi Poczesnej wyróżnienie za działalność społeczną. Stowarzyszenie doceniło Krzysztofa Ujmę za otwarcie na inicjatywy związane z wychowywaniem młodzieży poprzez rekreację i sport.

Uroczystość, w trakcie której włodarzowi wręczono wspomniane wyróżnienie, miała miejsce 9 czerwca w trakcie tegorocznej pielgrzymki sportowców do częstochowskiego sanktuarium. Pątnicy, którzy co roku w tym miejscu dziękują za swoje osiągnięcia, tym razem modlili się także za sukces polskiej reprezentacji w piłce nożnej podczas nadchodzących mistrzostw.

Oprócz Krzysztofa Ujmy, kapituła stowarzyszenia nagrodziła też innych przedstawicieli samorządów. W wydarzeniu brali udział starostowie, prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie z różnych części kraju. Uhonorowano również te osoby, które mimo iż nie zajmują eksponowanych stanowisk, to swoim codziennym zaangażowaniem udowadniają, że także zasługują na uznanie.

Nie zabrakło przedstawicieli uczniowskich klubów sportowych oraz ich trenerów. Spotkać można było wybitnych zawodników różnych dyscyplin czy też mistrzów olimpijskich jak Marian Kasprzyk, Jerzy Rybicki czy Józef Grudzień.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter