fbpx

Kłobuck

Ulica 11 Listopada gruntownie doświetlona, a podobno to nie koniec

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Jak informuje magistrat, niedawno doświetlone zostało przejście dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej biegnącej wzdłuż ulicy 11 Listopada w Kłobucku.

Inwestycja pochłonęła 284 tys. zł, z czego blisko 140 tys. zł pochodziło z dofinansowania, jakie udało się pozyskać w ramach realizowanego przez urząd marszałkowski programu poprawy bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.

– Miasto nie ustaje w działaniach mających poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w szczególności tych najmniej chronionych, czyli pieszych. Lepsza widoczność pieszego oznacza wyższy poziom jego bezpieczeństwa, a także pomaga kierowcom z odpowiednim wyprzedzeniem zauważyć przechodnia, a tym samym poprawić czas reakcji hamowania – komentują pracownicy urzędu miejskiego.

Urzędnicy obiecują, iż działania gminy w tym zakresie będą nie tylko kontynuowane, ale też zostaną zintensyfikowane również w kolejnych latach.

– Jest to ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy szybko robi się ciemno, a piesi na przejściach bez sygnalizacji świetlnej często dopiero w ostatniej chwili są widoczni dla kierowców. Sytuację znacznie poprawia specjalne oświetlenie „zebr” – podkreślają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter